přeskočit na navigaci

Větrání místnosti s plastovými okny

Zamezení tvorbě plísní

větrání místnosti Rosení v obytných místnostech – tento problém dříve nikdo neznal. Před první olejovou krizí a následujícím nařízením o tepelné izolaci od 01.11.1977 se topilo vzhledem k oknům správně. Stará okna kladly proudícímu vzduchu pouze malý odpor. Úzké rámy časem seschly a netěsnily. Montáží nových moderních oken nedochází k průvanu a ušetří se energie. Vzniká však nový problém: vlhkost! Ta se projevuje známými symptomy jako rosení na okenních tabulích, tvorba plísně, poškození staveb a zhoršení obytného klimatu. Úlohou větrání je vyměnit vlhký vzduch místnosti za vnější chladnější a sušší vzduch.

Úlohy větrání

Redukce vzdušní vlhkosti není jediným požadavkem, který je kladený na větrání místnosti Kontinuální a dostatečná výměna vzduchu je pro obyvatele budovy nanejvýš důležitá. Je proto nutné splnit různá kritéria.

Druhy větrání

Zásadně je nutné rozlišovat mezi dvěmi druhy větrání.

Přirozené větráníStrojové větrání
Spárové větrání Větrací zařízení
Větrání oknemZařízení pro přívod a odtah vzduchu
Větrání šachtou 

Spárové větrání

větrání místnostiU spárového větrání je okno otevřené pouze částečně. U standardního otevíravého sklopného okna se zpravidla vyklopí křídlo. Spárovým větráním se docílí pouze podmíněná výměna vzduchu, takže okno musí být otevřené delší dobu. Silnějším ochlazením okna je nebezpečí tvoření rosení ještě větší.

Nárazové větrání

větrání místnosti Podstatně efektivnějším způsobem výměny vzduchu je nárazové větrání. Křídlo okna se úplně otevře a vzduch se kompletně vymění během 4-10 minut. U nárazového větrání se taky minimalizují ztráty energie. Rychlou výměnou vzduchu nedojde ani k ochlazení stavebních dílů.

Příčné větrání

větrání místnosti U příčného větrání se vzduch vymění ještě rychleji. Vzduch v místnosti se kompletně vymění už během 2-4 minut. Je nutné vyměnit všechny okna a dveře, takže vznikne průtah.

Novinky

Vítejte na stránkách firmy Gerappa s.r.o., nově byly přidány sekce větrání místností, výměna oken a výměna dveří, dokončen online ceník plastových oken. Přidána rovněž sekce balkonové dveře

Reference

Firma Gerappa s.r.o. realizovala od svého založení nespočet zakázek. Mezi nejzajímavější lze řadit kompletní výměnu oken v panelových domech v České Třebové, Lanškrouně, Ústí nad Orlicí a dalších městech našeho, i sousedních okresů.

Kontakty

Gerappa spol. s r.o.
Sokolská 33,562 01
Ústí nad Orlicí
tel, fax: 463 034 040
zelená linka: 800888288

napište nám

Najděte nás na mapě

Navštivte také

Stropní kazety
Schody a schodiště
Projekční kancelář
Stavební firma
Značkové oblečení
Gastro komplet
Plastové přepravky
Krbová kamna


PR články
Dále doporučujeme

Podmínky výměny odkazů


O Firmě

Certifikaty

Nahoru       Xhtml 1.0 Strict CSS 2    Design, copyright by P-cut: webdesign